Puzzle, egy kicsit másként
Ez a játék hosszabb időt is igénybe vehet, de megéri kipróbálni. A játékhoz alkossatok egyenlő csoportokat, minden csoport kapjon egy ugyanolyan nehéz és ugyanannyi darabból álló puzzlet úgy, hogy a darabkák össze vannak keverve. Az nyer, aki először kirakja a kirakósát. A dolog azonban ennél bonyolultabb, hiszen egy-egy darabka össze van keverve más csoportok puzzlejével. A csoport tagjainak kreatív módon kell megszerezniük a kirakósukhoz tartozó darabkát, cserével, vagy más üzleti megoldással. A lényeg, hogy a döntéseket csapatban hozzák meg!
Rajzolj vakon
A játékot párok játszthatják, akik egymásnak háttal ülnek. Egyikőjük egy képet/tárgyat, vagy csak egy szót kap, amit el kell magyaráznia a párjának úgy, hogy az a lehető legpontosabban le tudja azt rajzolni. A magyarázó fél nem mondhatja ki a tárgy nevét vagy magát a szót, és kizárólag hasonlatokban lehet magyarázni is. Ha például egy virágról van szó, akkor nem írható le úgy, hogy „szirmai vannak, illatos, stb.”. Ehelyett a szárat egy kötélhez lehet hasonlítani, amin szívek helyezkednek el, stb.
Fordulj
Ez a játék is jó móka, 6-8 résztvevő játssza, akik egy takaróra vagy lepedőre állnak úgy, hogy annak egyik csücske (felületének negyede) szabadon marad. A játékosoknak át kell fordítaniuk a takarót vagy lepedőt a másik oldalára úgy, hogy közben nem léphetnek le róla és nem érintkezhetnek a padlóval (kézzel sem).
Rakd ki vakon
A játék szemfedőt és két nagyon egyszerű, óvodás szintű, ugyanolyan kirakóst igényel (nyomtathattok is egy képet, amit darabokra szedtek). A résztvevők felveszik a szemfedőket, leülnek egymás mellé egy körben. Egyetlen csapattag nem visel szemfedőt, ő az, aki instrukciókkal irányítja a csapat többi tagját, aki egy-egy darabot kapott a kirakósból, hogy az végül összeálljon.
Mályvacukor-spagetti torony
A játék egyszerű, de annál izgalmasabb. Az a csapat nyer, aki a legnagyobb tornyot építi megadott számú mályvacukorból és spagettiből, és a torony az elkészülte után 5 másodpercig állva is marad.