Meghittebb
Akik a kis létszámú esküvőt preferálják, elsőszámú indokként azt szokták felhozni, hogy így sokkal intimebb, sokkal meghittebb a hangulata a ceremóniának és a lagzinak is. Ráadásul, míg a nagy létszámú esküvőkön rengeteg energiát és időt igényel az, hogy minden vendéggel váltson az ifjú pár néhány szót, addig a kis esküvőknél ez a nyomás megszűnik, mindenkivel lehet időt tölteni, beszélgetni, táncolni.
Könnyebb helyszínt találni
Esküvők esetében, különösen a nagy lagziknál az a jellemző, hogy a helyszínt már hónapokkal, de sokszor évekkel korábban le kell foglalni. Igaz, idén nem is lehet tartani nagy esküvőt a vírusveszélyre való tekintettel, azonban mindenkorra igaz az is, hogy kis létszám esetén az esküvői helyszínek választéka sokkal nagyobb. Ennélfogva nagyobb eséllyel találni meg a tökéletest, ami szabad is a nagy nap időpontján.
Kisebb költségvetés
Ugyancsak nyomós érvként szokták felhozni, hogy a kis esküvők összköltsége jelentősen kevesebb, mint a nagy lagziké. Azt a pénzt, amit pedig ezen spóroltok, el lehet költeni utazásra, lakásra, házra, vagy épp félretenni a jövőbeli gyerekek ellátására. Egy esküvő költségei nagyon magasra tudnak rúgni, ám ha ügyesen szervezed meg, a kis létszámú esküvő esetében rengeteg mindenen tudsz spórolni anélkül, hogy magát az eseményt rövidítenéd meg.
Sajátkezűleg is meg lehet csinálni dolgokat
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a nagy esküvőknél ne lehetne sajátkezűleg készíteni a dekort, az ültetőkártyákat, a csokrokat és masnikat, csak kétszáz meghívott esetében ez rengeteg idő és energia. Ellenben, ha csak szűk körűen ünnepeltek, akkor sem a dekoráció elkészítése, sem az egyéb apróságok, mint a már említett ültetők, szalvéták, asztaldíszek készítése nem okoz gondot, sőt, sokszor sokkal személyesebbé teszik az egész eseményt. Ha igazán emlékezetessé szeretnéd tenni, akkor a vendégeknek sajátkezűleg készítesz kis ajándékcsomagot is, amit hazavihetnek, és még évek múlva is a ti esküvőtök jut róla eszükbe.