Családi napok előnye a munkahelyeken
A munkahelyi élet bemutatása abban is segíthet a gyerekeknek – beleértve a potenciális jövőbeli alkalmazottakat –, hogy olyan alapvető készségeket sajátítsanak el, amelyek nemcsak karriert találhatnak, hanem sikeresek is lesznek.
Családi nap az irodában, a tárgyalóteremben, a pihenőszobában és azon túl
Bár a legtöbb főnök nem akarja, hogy gyerek rajok játszanak a folyosón, vagy a gépekkel vacakoljanak, a legtöbben megértik, hogy a céges családi nap alkalmankénti munkahelyi látogatása egészséges. Ideális esetben előre meg kell tervezni a személyes „Vigyem-e a gyermekemet dolgozni” napot. Így megszervezhetőek a megfelelő tevékenységeket, hogy a családok gyermekei intellektuálisan leköthessük, és ne csak üljenek az okostelefonon. Ha pedig a céges családi nap helyszín kötetlenebb jellemzőkkel jelenik meg a fejetekben, mint az iroda, szervezzétek külsős helyszínre!
Nyilvánvalóan saját feladataid is el kell végezned az irodában, még akkor is, ha a fiad vagy lányod melletted ül. Emiatt győződj meg róla, hogy elég idős ahhoz, hogy megfigyelő szerepet játsszon, és értékelje, hogy kötelességei vannak. A legtöbb gyereknek nem szabad néhány óránál tovább a helyszínen tartózkodnia, kivéve, ha cég külön gondoskodik a szórakoztatásukról, például tervezett gyermekbarát túrákat.
Kíváncsi vagy, hogy általános, középiskolás vagy akár egyetemista diákot vigyél a munkahelyedre?
Fontold meg, hogy milyen sokféle módon nyithattok egy céges családi nap szervezése felé.
1. A gyerekek látogatása javítja problémamegoldó készségeiket.
A gyerekek cselekvéssel és figyeléssel tanulják meg megoldani a problémákat. Engedd be gyermekeid találkozókra vagy üzleti utakra, hogy megfigyelhessék. Tartsd kéznél gyermekeid, miközben társakkal tárgyalsz, és barátságosan kezeld a kihívásokat. A megfigyelésen alapuló tanulás révén a gyerekek tippeket kapnak a különbségek és konfliktusok leküzdéséhez. Természetesen elengedhetetlen, hogy megőrizd a hidegvéred a problémamegoldás során is. Így látni fogják, hogy milyen típusú viselkedés a megfelelő stresszes helyzetekben, és ezek a megfigyelések segítenek megtanulni a hatékony kommunikációt és együttműködést.
2. Megtanulják a szerepek tömkelegét és a „legjobb gyakorlat” magatartásformákat.
A gyerekek nem mindig ismerik fel a számukra elérhető összes munkalehetőséget. Amikor eljönnek a munkahelyedre, nem csak azt látják, hogy mit csinálsz, hanem azt is, hogy a környezetedben mindenki mit csinál. Lehet, hogy a karriered nem fiad vagy lányod tehetségéhez és érdeklődési köréhez igazodik, de lehet, hogy egy munkatársadé igen.
Ugyanakkor gyermeked megfigyelheti, hogyan beszélnek egymással és az ügyfelekkel az üzleti szakemberek. Amikor gyermekeid felnőnek, és cégekhez csatlakoznak, vagy saját vállalkozást nyitnak, utánozni fogják azt a módot, ahogyan a professzionális környezetben megfigyelték.
3. Felfedik az időgazdálkodás titkait.
Egyes gyerekek jobb időgazdák, mint mások. Segíts gyermekednek összefüggéseket teremteni az elérendő célok és a feladatra szánt idő között azáltal, hogy elmagyarázod saját időgazdálkodási rendszered.
4. Megtanulják a munka és az élet egyensúlyának fontosságát.
Minden dolgozó szülő időről időre kibillen az egyensúlyából, különösen akkor, ha nagy határidők állnak a küszöbön, vagy sürgős ügyek azonnali választ igényelnek. A gyerekek nem mindig értik, miért a munka élvez néha elsőbbséget. Amikor a gyermekeid látják az irodát, és megtanulják, mit csinálsz egész nap, akkor kezdenek jobban megérteni, miért kell késő este dolgozni, vagy korán bemenni. Ha beszélsz a gyerekeiddel arról, hogyan próbálod elérni a munka és a magánélet egyensúlyát, akkor előnyt adhatsz nekik, hogy maguk határozzák meg a határokat, amikor egyetemre mennek vagy elkezdik karrierjüket.