Egyértelmű cél
Mielőtt a szervezés technikai részébe vetnéd magad, fontos, hogy egyértelműen meg legyen határozva a tréning célja. Csapatépítő tréninget lehet tartani a munkatársak viszonyának javítása érdekében, a munkavégzés hatékonyságának növelése érdekében. valamilyen konkrét projekt kapcsán, vagy épp egy probléma megoldása végett. Fontos, hogy ez a cél minden résztvevő számára világos és tiszta legyen.
Az érintettek megkeresése
Ha megvan a cél, akkor azt kell számba venni, hogy az adott projekt hány embert érint. Fontos, hogy mindenki részt vegyen a csapatépítőn, aki kapcsolatban van az adott projekttel. Amikor kész a résztvevők listája, akkor jön az adminisztratív rész, minden meghívott adatait rögzíteni kell, illetve keresni kell egy időpontot a tréningnek, ami mindenkinek megfelel.
Az eszköztár
Egy modern csapatépítő tréning során elengedhetetlenek az elektronikus eszközök, mint a projektor, tablet, laptop és társaik. Amikor összekészíted a szükséges eszközöket, érdemes mindet ki is próbálni, hogy ne a tréning közben derüljön ki, ha valamelyikkel valami gond van. Figyelj rá, hogy minden működjön és minden a helyszínre kerüljön!
Programok
A csapatépítő tréningek akkor a leghatékonyabbak, ha legalább kétnaposak. Ebben az esetben lehet szellősen tartani a foglalkozásokat, a szünetekben pedig érdemes közös programokon részt venni és élményeket szerezni. A szakmai felkészültség mellett az is nagyon fontos, hogy a résztvevők szórakozzanak is együtt, kerüljenek közelebb egymáshoz, ez ugyanis a közös munka minőségén is javít.
A helyszín
Az egyik legfontosabb pontja a csapatépítő szervezésének a megfelelő helyszín kiválasztása. A Tündérliget Panzió egy nagyszerű csapatépítő helyszín Egerszalók községében, ráadásul a térség bővelkedik a programlehetőségekben is. Lehet pihenni a termálvízben, vagy borkóstolóra menni. Kirándulásra és kulturális programokra is van lehetőség, ha inkább azt preferálja a csapat. A lényeg, hogy bármilyen kikapcsolódási formát választotok, az egy jó élmény legyen mindenki számára.