A tematika
Az első, amit egy csapatépítő szervezése során meg kell tenni, az a téma, a cél meghatározása. Ilyen tréninget lehet azért tartani, hogy a munkatársak jobban tudjanak csapatként dolgozni, de lehet egyfajta továbbképzés, vagy problémakezelés is.
Általánosságban elmondható, hogy előbb merül fel egy probléma, vagy projekt, amihez kapcsolódóan, vagy annak megoldása végett választja a vezető a csapatépítő tréning megszervezését. Ennélfogva a cél meghatározása többnyire előbb megtörténik, mint ahogy magának a tréningnek az ötlete körvonalazódna.
A résztvevők
Ha megvan a cél, akkor számba kell venni, hogy hány embert érint a tréning, kik azok, akiknek a részvétele elengedhetetlen. Egy nagy szervezet esetében lehetetlen lenne minden dolgozónak egyszerre tartani ilyen képzést (ráadásul nem lenne sem hatékony, se hasznos), de a kisebb cégekre is igaz, hogy a meghívottak között azok a dolgozók vannak, akik a meghatározott cél elérésében érintettek.
Amennyiben kész a résztvevők listája, minden adataikat rögzíteni kell, aztán pedig felvenni velük a kapcsolatot a tréninggel kapcsolatban, hogy olyan időpont legyen kitűzve, ami lehetőleg minden meghívottnak jó.
A helyszín
A téma és a résztvevők meghatározását követően meg kell keresni a tökéletes helyszínt is. Egyes tréningek csak egy napot vesznek igénybe, néha csak egy délutánt, de szerencsésebb, ha sikerül két, vagy több naposra szervezni. Így ugyanis jobban eloszlanak a programok, nem egyetlen, óriási információhalmazt kell feldolgozni viszonylag rövid időn belül. Természetesen az egynapos tréningek is lehetnek hatékonyak, élvezetesek, csak ügyesen kell megtervezni. Amennyiben a csapatépítő tréning Budapesten kerül megrendezésre, a Zsidai Csoport éttermeinek bármelyik remek helyszín ehhez, melyek a magyar főváros legnépszerűbb, legelegánsabb negyedeiben találhatóak.
Az eszközpark
A huszonegyedik században egy cég számára nélkülözhetetlenek a különböző elektronikai segédeszközök, mint például a projektor, laptop, hangszóró és még sok egyéb. A csapatépítő tréninget megelőzően mindenképpen ellenőrizd, hogy a vinni kívánt eszközök tényleg működnek-e!
Előadások, programok
Egy csapatépítő tréning akkor a leghatásosabb, ha az előadások érthetők és interaktívak. Azért is érdemes több naposra tervezni, hogy összeségében ne legyen tömény, feldolgozhatatlan információtömeg. Amikor nem prezentációk, gyakorlatok vannak, akkor érdemes közös programokat, élményeket szervezni, ezek ugyanis még a tréningnél is jobban összekovácsolják a résztvevőket, és szép emlékként gondolnak majd vissza rá.